,,Atverk paguodos skrynelę“

Sausio 18 d. mūsų ketvirtokai dalyvavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro kartu su viešąja įstaiga „Psichikos sveikatos perspektyvos“ inicijuotame projekte „Atverk paguodos skrynelę“, kuriuo siekiama prisidėti prie mokinių psichikos sveikatos stiprinimo, suteikiant jiems žinių ir priemonių, padedančių saugoti ir rūpintis savo bei artimųjų psichikos sveikata.

Mokyklos-darželio psichologė Božena kartu su ketvirtų klasių mokytojomis vedė užsiėmimus mokiniams. Pirmo užsiėmimo metu ketvirtokai sužinojo apie psichikos sveikatą, išmoko atpažinti ir įvardyti savo išgyvenimus, kalbėti apie savijautą bei įgijo priemonių, padedančių saugoti ir rūpintis savo emocine sveikata. Antro užsiėmimo metu ketvirtokai patys lankstė ir dekoravo iš anksto parengtą kartoninės dėžutės maketą – „paguodos skrynelę“, kurioje vėliau galės kaupti subjektyviai emociškai svarbius daiktus. Aplankius blogai nuotaikai, mokiniai buvo skatinami atsidaryti „paguodos skrynelę“, apžiūrėti ten sudėtus daiktus bei prisiminti su tais daiktais susijusias šiltas ir laimingas akimirkas.