ES projekto „Ugdymo kokybės gerinimas virtualių aplinkų ir ugdymo priemonių pagalba“ mokymai baigėsi

Lapkričio 23-26 d. nuotoliniu būdu vyko Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. 09.2.1-ESFA-K-728-02-0077 „Ugdymo kokybės gerinimas virtualių aplinkų ir ugdymo priemonių pagalba“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo  mokytojų paskutiniai mokymai ,,Praktiniai virtualios ugdymo aplinkos naudojimo ir virtualių ugdymo priemonių kūrimo, adaptavimo mokymai“. Juose dalyvavo iš viso 30 mokytojų iš Vilniaus „Atžalyno“ mokyklos-darželio, Vilniaus lopšelio-darželio „Paslaptis“, Vilniaus „Vilnios“ pagrindinės mokyklos, Vilniaus lopšelio-darželio „Vilnelė“ ir Riešės gimnazijos.

Projekto mokymų vykdymo metu įdiegta virtuali ugdymo užsiėmimų kūrimo platforma, kuri pavadinta https://idejulagaminas.lt/.
Mokymų metu projekto dalyviai susipažino su užsiėmimų kūrimo įrankiais: technine ir programine įranga, interneto resursais. Mokytojai mokėsi naudotis platforma, įrankiais, dalinosi asmenine patirtimi, lektoriai kartu su mokytojais (projekto mokymų dalyviais) platformą tikrino darbinėje aplinkoje – imituodami įvairias situacijas. Atlikti svarbūs pakeitimai ir patobulinimai platformos naudotojų įrankių srityse.
Virtuali ugdymo užsiėmimų kūrimo platforma turėtų tapti ne tik nauju sprendimu, bet ir palengvinimu vykdant ugdymo užsiėmimus – pagalbininku kiekvieną dieną.
Projekto dalyviai savarankiškai pradėjo kurti ir pirmuosius užsiėmimus: dėliones, atminties žaidimus, rūšiavimo žaidimus, viktorinas, virtualios realybės turus, formuoti bendrą ir asmeninių resursų bibliotekas.
Jau galima pamatyti kuriamos pamokėlės apie sportą pavyzdį https://idejulagaminas.lt/player.php?id=10 ir linksmą dėlionę https://idejulagaminas.lt/zgame_player.php?id=64
Vilniaus ,,Atžalyno“ mokyklos-darželio priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Giliukai“ vaikai kartu su savo mokytojomis, projekto dalyvėmis, Silvija Šiauriene ir Jolanta Šatkevič išbandė naujus žaidimus.

Mokymus vedė VšĮ ,,3D VILNIUS“ lektorius Saulius Balsys ir programuotojas Paulius Valickas.

S1 S2 S3