Mokiniams atostogos, mokytojams – mokymai

Rudens atostogos labai greitai prabėgo. Vaikai ilsėjosi, o jų mokytojai mokėsi, kad galėtų dar geriau ir įdomiau dirbti.

Spalio 26 d. vyko Vilniaus švietimo pažangos centro įgyvendinamo projekto ,,Tikslinė kompleksinė pagalba mokykloms“ (kuriame ir ,,Atžalyno“ mokyklos-darželio mokytojai dalyvauja) mokymai ,,Microsoft Teams naudojimo nuotolinio mokymosi procese“. Juos vedė Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto informacinių technologijų lektorė Renata Kondratavičienė. Mokytojai mokėsi kurti užduotis, dalintis dokumentais, pasidarė gyvą vaizdo konferenciją.

Spalio 27-28 d. VšĮ Mokymosi mokykla organizavo  nuotolinius mokymus ,,Tarpdalykinis integruotas ugdymas“.

Pirmojoje dalyje mokytojai susitiko su Laima Zdanavičiene, 2017 m. išrinkta inovatyviausia mokytoja, dėstančia chemiją bei gamtos mokslus. Laima turi sukaupusi didelę integruoto ugdymo patirtį, noriai ja dalinasi su kolegomis. Mokymų metu apžvelgta pagrindinė teorija, supažindinta su principais, jų taikymo pavyzdžiais ir išmėginta praktiškai.

Antrojoje dalyje bendrauta su dviem pradinio ugdymo mokytojomis: Terese Dedūraite bei Irina Rulevičiene (VšĮ Mokymosi namai. Patirčių slėnis). Tai mokytojos, praktiškai dirbančios su PBL (angl. Project based learning) – Projektais grįsto mokymosi – principais. Užsiėmimo metu mokytojai sužinojo, kas yra projektinis mokymasis, susipažino su baziniais principais, praktiniais pavyzdžiais, vertinimo įrankiais bei išmėgino įgytus įrankius praktiškai.

2020-10-27