Edukacinis užsiėmimas ,,Menas ir chemija“

Menas ir chemija (Kultūros paso programa)

Visose gyvenimo sferose galime aptikti… chemijos. Tai mokslas, kuris paaiškina mums iš kokių medžiagų pagamintas tas ar kitas daiktas, kaip viena medžiaga virsta kita. Menas nėra išimtis. Kiekvienas moksleivis savo darbo vietoje turėjo mėgintuvėlius su 5-6 tirpalais, naudojamais buityje (citrinos sultys, skalbiklis, soda, langų valiklis, baliklis, jodas). Naudodami universalų indikatorių moksleiviai nustatė, kurie iš turimų tirpalų yra rūgštiniai, o kurie šarminiai. Po to moksleiviai naudodami tuos pačius buityje naudojamus tirpalus margino žuvį, maišė tirpalus tarpusavyje ir mėgintuvėliuose sukūrė savo vaivorykštę, nors už lango nelijo lietus ir nešvietė saulė… Ši edukacinė programa skatins vaikų kūrybiškumą ir domėjimąsi tiksliaisiais mokslais. I-IV kl. mokiniai liko patenkinti naujais įspūdžiais.