Ekskursija į Vilniaus oro uostą

Gegužės 21 d. 2A klasės mokiniai apsilankė Vilniaus oro uoste. Ekskursija prasidėjo nuo patikros, kur patikrino, ar neturime draudžiamų daiktų. Vėliau gavome laikinus leidimus, nes oro uostas yra ypatingo saugumo vieta. Sėdome į autobusą, kuriuo keliavome po oro uosto teritoriją ir klausėmės gidės pasakojimų, o kilus klausimams drąsiai teiravomės. Matėme kylančius ir leidžiančius lėktuvus, susipažinome su sunkiasvorę techniką, skirtą oro uosto pakilimo takams valyti, sužinojome, koks kuras pilamas į lėktuvus ir kur yra kuro saugyklos, matėme privačius lėktuvų angarus bei angarą, kuriame remontuojami, tikrinami ir jeigu reikia perrenkami lėktuvai. Apsilankėme gaisrinėje, kurioje mus maloniai pasitiko ugniagesiai ir papasakojo apie savo profesiją. Susipažinome ir apžiūrėjome gelbėjimo įrangą ir transporto priemones, iš kurių didžiausią įspūdį paliko nauja, galinga ir moderni mašina. Nuvykome į VIP zoną, iš kurios į skrydžius išvyksta aukščiausi šalies pareigūnai, įskaitant ir šalies prezidentę. Svečiavomės jos kabinete, kuriame prieš skrydžius ji darbuojasi. Kupini įspūdžių ir geros nuotaikos grįžome į mokyklą.

Parengė pradinio ugdymo mokytoja Rasa Barkovienė