Naktinis skaitymas 4a klasėje

2019 m. vasario 13d. 4a klasėje vyko netradicinė ugdymo veikla – naktinis skaitymas „Pasaulio pasakos”.

Klasės mokytoja Genovaitė dalinasi patirtimi:

„Mano, kaip mokytojos, tikslas –  sudominti vaikus skaitymu, skiepyti meilę knygai, o tam reikia nuolat ieškoti įvairių, netradicinių, įtraukiančių mokymo formų. Kartą vienoje bibliotekoje man teko dalyvauti naktiniame skaityme suaugusiems, todėl šią unikalią idėją pasiūliau mokiniams. Jie man pritarė ir visi kartu, kupini entuziazmo, pasiruošėme šiai edukacijai.

Mokiniai savarankiškai pasiskirstė grupėmis ir pasirinko kokios šalies pasakas skaitys. Skaitėme tamsoje, pasišviesdami žibintuvėliais. Tai sukėlė vaikams itin didelį įspūdį. Vėliau kiekviena grupė gavo užduotį ir ruošėsi pasakos pristatymui. Dirbo kūrybiškai, intensyviai bendradarbiaudami tarpusavyje ir draugiškai pasitardami. Rezultatais likome labai patenkinti visi. Baigiant renginį diskusijos metu įsivertinome patys save, savo draugus ir palinkėjome vieni kitiems labos nakties.

Manau, kad ši netradicinė pamoka, sukėlusi daug teigiamų emocijų, išliks vaikų atmintyje, paskatins daugiau skaityti, kels teigiamas asociacijas knygai.”

Mokytoja Genovaitė Petravičienė