Atverk paguodos skrynelę.

Spalio 10 d. – Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Antrus metus iš eilės Vilniaus ,,Atžalyno” mokyklos-darželio ketvirtokai mini šią dieną dalyvaudami Vilniaus visuomenės sveikatos biuro inicijuotame projekte „Atverk paguodos skrynelę“. Projekto tikslas – prisidėti prie vaikų psichikos sveikatos stiprinimo, suteikiant Vilniaus miesto ir rajono ketvirtų klasių mokiniams (10-11 metų vaikams) žinių ir priemonių, padedančių saugoti ir rūpintis savo bei artimųjų psichikos sveikata.

Tą dieną mokyklos-darželio psichologė Božena Ragelienė vedė užsiėmimus ketvirtokams. Pirmo užsiėmimo metu vaikai sužinojo apie psichikos sveikatą, išmoko atpažinti ir įvardinti savo išgyvenimus, kalbėti apie savijautą, bei įgijo priemonių, padedančių saugoti ir rūpintis savo emocine sveikata. Antro užsiėmimo metu ketvirtokai patys lankstė ir dekoravo iš anksto parengtą kartoninės dėžutės maketą – „paguodos skrynelę“, kurioje vėliau galės kaupti subjektyviai emociškai svarbius daiktus. Aplankius blogai nuotaikai, vaikai buvo skatinami atsidaryti „paguodos skrynelę“, apžiūrėti ten sudėtus daiktus bei prisiminti su tais daiktais susijusias šiltas ir laimingas akimirkas.