Apie ką tyli lėlės?

Menas turi didelį poveikį žmogaus auklėjimui. Viena iš prieinamiausių meno rūšių vaikams yra lėlių teatras. Vaikai su malonumu žiūri lėlių teatro spektaklius. Bet kaip tos lėlės atsiranda? Apie ką jos tyli?.. Šie klausimai parūpo „Atžalyno“ mokyklos – darželio antrokams.

Siekdami išsiaiškinti lėlių teatro paslaptis, gegužės 9 d. kartu su mokytojomis Vaida Dzekunskiene ir Violeta Stone 2b ir 2c klasių mokiniai apsilankė Naujosios Vilnios kultūros centre. Čia juos pasitiko šaunios edukatorės – Irina Budko ir Rima Kurienė. Pamokėlėje „Lėlių teatro paslaptys“ jos supažindino vaikus su įvairiausiomis lėlėmis, papasakojo įdomias jų atsiradimo istorijas, leido vaikams lėles patyrinėti, jas valdyti, persirengti lėlėmis. Mokiniai spontaniškai vaidino, mokėsi perteikti lėlių nuotaikas, charakterius. Jie sužinojo, kaip iš senų drabužių, įvairių audinių atraižų galima sukurti gražias teatro lėles.